Adopcje

„Dopóki ktoś nie umiłował zwierzęcia, część jego duszy pozostaje nieobudzona”

– Anatole France

POPULARYZUJEMY ADOPCJĘ

Naszym priorytetem jest optymalne dobranie zwierzęcia do opiekuna. Dzięki temu, że nasze zwierzęta przebywają w domach tymczasowych, mamy ogromną wiedzę na temat ich zachowania w warunkach domowych oraz stanu zdrowia.

Zawsze rozmawiamy z osobami chętnymi na adopcję przede wszystkim po to by pomóc Wam zdecydować czy jesteście gotowi na pojawienie się w domu futrzaka. Naszym celem jest zminimalizowanie ryzyka ewentualnych zwrotów z adopcji. Umowa adopcyjna nakłada na nas i na Was, zarówno obowiązki (karmienie, leczenie, dbanie o zwierzę) jak i przywileje (zniżki na zabiegi kastracji, naszą pomoc merytoryczną, wsparcie w sytuacjach problemowych).

WARUNKI ORAZ PROCES ADOPCJI ZWIERZĄT Z GRUPY RATUJ

Kontakt SMS

Początkowym etapem procesu adopcji jest kontakt sms-owy pod numerem telefonu podanym w konkretnym ogłoszeniu.

Rozmowa telefoniczna

Nasz wolontariusz oddzwania do Państwa i omawia podstawowe nurtujące pytania oraz prosi o potwierdzenie czy zgadzają się Państwo na nasze warunki adopcji (wykastrowanie psa jeśli jeszcze nie miał takiego zabiegu, podpisanie umowy adopcyjnej, zgoda na wizytę przedadopcyjną).

Rozpoczynamy procedurę adopcyjną

Po uzyskaniu zgody na przedstawione warunki adopcji, wkraczamy w proces adopcyjny. Wybrany wolontariuszy jest umawiany do Państwa na wizytę przedadopcyjną. Na tym etapie istnieje możliwość umówienia się z domem tymczasowym na poznanie zwierzęcia

Wizyta przedadopcyjna

Wizyta przedadopcyjna odbywa się u Państwa w domu. To spotkanie, podczas którego porozmawiamy sobie o przyszłości zwierzęcia w rodzinie. Pozytywnie zatwierdzona wizyta przedadopcyjna kończy się podpisaniem umowy adopcyjnej

Oczekiwanie na adopciaka

To jest czas dla Państwa na zakup niezbędnej wyprawki (w przypadku psa – smyczy, obroży, karmy, legowiska, zabawek, ew. podkładów dla szczeniąt; w przypadku kota – kuwety, żwirku, karmy, zabawek, transportera do przewozu).

Odbiór zwierzęcia

Gdy zapoznają się Państwo z podstawowymi potrzebami bytowymi psów/kotów, możliwy jest odbiór zwierzaka z domu tymczasowego.

Informacje o wykonaniu zapisów umowy

Zgodnie z zapisem w umowie, prosimy o informację w dogodny przez Państwa sposób o odbyciu przez niego kastracji oraz zaczipowaniu go i zaszczepieniu. Jesteście Państwo także zobowiązani do powiadomienia nas o przypadku zaginięcia zwierzęcia lub innej sytuacji losowej i podjęciu niezbędnych kroków zaradczych!

Pierwsze chwile w domu stałym

Przez pierwsze 4 tygodnie po adopcji, prosimy o informację min. raz w tygodniu o przebiegu adaptacji zwierzaka w nowym miejscu.

POSZUKUJESZ WIERNEGO PRZYJACIELA?

Zostaw nam informacje, o tym jakiego zwierzaka poszukujesz, wskaż jakie cechy powinien posiadać, żebyście tworzyli idealną rodzinę. My znajdziemy Ci dopasowanego towarzysza.

W ciągu roku wydajemy do adopcji ponad 300 Zwierzaków. Zawsze dbamy o to, aby Zwierzak był idealnie dobrany do stylu życia rodziny adoptującej. Nigdy nie koloryzujemy rzeczywistości. Zależy nam na tym, aby były to udane adopcje i szczęśliwe chwile dla Adopciaka i jego rodziny.

MY MAMY JUŻ SWOJE DOMKI

 

Grupa Ratuj

Wrocław, ul. Krzemieniecka 22/1

NIP 8943133581 

REGON 81478670 

Stowarzyszenie Grupa Ratuj wpisane jest do Rejestru Stowarzyszeń Zwykłych pod numerem 76,
Rejestr prowadzony jest przez Prezydenta Wrocławia

Stowarzyszenie Grupa RATUJ
Raiffeisen Bank Polska S.A
7417 5000 1200 0000 0040 8435 31

 

7 + 5 =