ZOSTAJĄC DOMEM TYMCZASOWYM GRUPY RATUJ

Bierzesz czynny udział w Ratowaniu Zwierząt. Domy tymczasowe są bardzo skuteczną formą walki z bezdomnością.

Dom tymczasowy to jedna z najlepszych form pomocy zwierzętom. To dzięki temu, że zwierze przebywa w warunkach domowych oczekując na adopcje, ma znacznie większe szanse na znalezienie domu stałego. Dzięki temu lepiej poznajemy psa/kota, uczymy go prawidłowych zachowań i mamy pewność jakiego domu stałego będzie potrzebował.

Masz pytania? tu znajdziesz istotne informacje

Czym jest dom tymczasowy ?
Dom tymczasowy to miejsce w którym uratowany zwierzak przebywa do czasu znalezienia swojego stalego opiekuna.
Jak długo trwa tymczas ?

Długość pobytu zwierzęcia w domu tymczasowym uzależniona jest od wielu czynników. Czasami taka opieka trwa kilka dni, a czasami kilka lub kilkanaście tygodni. Jednak to dom tymczasowy ma prawo do wskazania na jak długi czas może przygarnąć tymczasowicza.

Na czym polega dom tymczasowy ?
Jest to po prostu codzienna opieka nad zwierzakiem. Przyjmujesz pod swój dach zwierzę i zapewniasz mu opiekę odpowiednią do jego stanu zdrowia i zapotrzebowań gatunkowych. Nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu. Zapewniamy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną. Ze swojej strony poświęcasz tylko odrobinę swojego czasu.
Jak mogę zostać domem tymczasowym?

Jeżeli chcesz dać tymczasową opiekę zwierzakowi zgłoś się do nas i wypełnij odpowiedni formularz.

Chcesz zostać domem tymczasowym dla kotów?

Chcesz zostać domem tymczasowym dla psów?

Moim zdaniem najpiękniejsze w domu tymczasowym jest to, że dajemy druga szanse i mamy tą świadomość że to właśnie my zapoczątkowaliśmy nowe życie psiaka.

Gonia

Jest to fajna opcja dla ludzi, którzy kochają zwierzęta i chcieli by mieć, ale z pewnych względów nie mogą jeszcze mieć na stałe. Dodatkowo wspaniale jest obserwować jak się zmieniają każdego dnia, jak zwierzęta tak skrzywdzone potrafią na nowo zaufać człowiekowi, jak potrafią pokochać nowego właściciela.

Agata

Bycie domem tymczasowym jest fajne bo…. Bo wiesz ze w RATUJ nie ma opcji by nie znaleźli dla tego psa czy kota domu, więc wiesz ze…. Warto pomóc, że czasem to naprawdę szansa dla takiego psa czy kota.

Ewa

Dla mnie dom tymczasowy to obustronna korzyść. Kolejne nowe pyszczki uczą coraz to nowych rzeczy. Każdy ma inny charakter, więc trzeba podejść do niego inaczej, użyć innych sztuczek. Uczą też cierpliwości i radzenia sobie z rozstaniami, zmianami. Każdy tymczas to trochę inna codzienność, inne problemy, ale i nowe radości :D, a przede wszystkim KAŻDY TYMCZAS TO WIELE MIŁOŚCI. Kochają nas po jakimś czasie ponad wszystko.

Martyna

Do tej pory miałam na tymczasie kilkadziesiąt kotów i kilkanaście psów. To jedna z najbardziej fascynujących, wciągających i dających satysfakcję pasji. Nie da się opisać słowami jak wspaniale jest obserwować przemiany zwierząt.

Marta

Miałam kilka kotów na domu ttymczasowym. Oprócz fochów mojego królika były to jedne z najfajniejszych doświadczeń 😍 Kot, który panicznie bal się ludzi- po miesiącu przeszedł niesamowita metamorfozę. Fajnie patrzeć na takie przemiany. 

Krystyna

Moim zdaniem poświęcony im czas zwraca się z nawiązką gdy okazują nam swoje zaufanie ❤️ Dając cząstkę siebie, dajemy im tak wiele, ze żadne słowa tego nie są w stanie tego wyrazić. Warto spróbować, ale ostrzegam, że to uzależnia, szczególnie gdy się nie ma swoich zwierząt, wtedy dom wydaje się pusty bez tymczasowego towarzysza 😉

Magda

Nic nie zastąpi uczuć jakie się ma, kiedy z początku przestraszony zwierzak zostaje największym przytulaskiem. Spania na skraju łóżka, bo przecież zwierzak musi się wyspać. Buziaczków od kotów i rozmów z nimi (tak, prowadzimy bardzo rozbudowane i ciekawe konwersacje 😉).
Poznania wspaniałych ludzi, którzy robią coś bezinteresownie.
Ale przede wszystkim radości, kiedy zwierzak znajduje swój nowy, kochający dom 

Zuza

Chociaż nie bywam dt często, to mogę śmiało stwierdzić, że daje to wielkiego kopa satysfakcji z faktycznej pomocy zwierzakom. Dajemy im poza kawałkiem podłogi również swój czas i emocje, a tych nie brakuje, ale wszystko to wynagradza merdający ogonek i poranne buziaczki, bo te maluchy naprawdę potrafią okazać wdzięczność 😉

Anna

Dla mnie bycie domem tymczasowym to ogromna przyjemność oraz wyzwanie. Bycie dt to okazja do pomocy psiakom w potrzebie oraz okazja do nauczenia się czegoś. Przyszłość wiąże z pracą z psami, więc jest to dla mnie niesamowite doświadczenie w poznawaniu różnych charakterów psów i znajdowanie różnych sposobów pracy z nimi. Myślę, że posiadając jednego psa nie zdobyłabym tyle doświadczenia co podczas bycia domem tymczasowym

Maja

Grupa Ratuj

Wrocław, ul. Krzemieniecka 22/1

NIP 8943133581 

REGON 81478670 

Stowarzyszenie Grupa Ratuj wpisane jest do Rejestru Stowarzyszeń Zwykłych pod numerem 76,
Rejestr prowadzony jest przez Prezydenta Wrocławia

Stowarzyszenie Grupa RATUJ
Raiffeisen Bank Polska S.A
7417 5000 1200 0000 0040 8435 31

 

8 + 8 =