Adopcje psów

Adopcje psów

Cieszymy się, że zastanawiasz się nad adopcją pupila będącego pod opieką naszego Stowarzyszenia. Zanim jednak zdecydujesz się na wysłanie SMS, przeczytaj proszę kilka zasad, którymi kierujemy się w przypadku adopcji pieska.

Krok 1: SMS

Proces adopcyjny rozpoczyna się od wysłania SMS w sprawie konkretnego pieska lub miotu. Pod każdym ogłoszeniem adopcyjnym znajduje się numer, na który należy wysłać SMS o określonej treści. Twoje zgłoszenie jest przyjmowane przez system informatyczny, więc nie dodzwonisz się na ten numer. Pamiętaj o dokładnej treści SMS i o wysłaniu go w terminie, bo wszystkie inne zgłoszenia są odrzucane. Na tym etapie nie pisz, dlaczego to Ty powinieneś adoptować. O wszystkim porozmawiamy na kolejnym etapie

Krok 2: kontakt telefoniczny

 Z każdą osobą, która wysłała SMS o określonej treści kontaktujemy się telefonicznie. Dzwonimy z różnych numerów i z każdym podejmujemy dwukrotnie próbę połączenia. Dlatego w miarę możliwości odbierz telefon lub oddzwoń. Szanuj również czas wolontariuszy, którzy poświęcają na to swoje wolne chwile.

Krok 3: rozmowa wstępna

 Na etapie wstępnej rozmowy telefonicznej przeprowadzamy krótką rozmowę na bazie ankiety. Odpowiadaj szczerze, bo to zdecyduje, czy przejdziesz do kolejnego etapu.

Krok 4: analiza zgłoszeń

Następnie doświadczony zespół wolontariuszy zapoznaje się z ankietami, wybierając te, które wezmą udział w kolejnym etapie.

Krok 4.1: psiaki dorosłe i wizyta zapoznawcza

Gdy zgłaszasz się w sprawie adopcji dorosłego pieska, po tym etapie następuje spacer zapoznawczy, podczas którego poznasz swojego potencjalnego pupila. Takich spacerków może odbyć się kilka. Będziesz miał okazję do porozmawiania z bezpośrednim opiekunem danego psa. W przypadku wyrażenia chęci adopcji, przeprowadzimy u Ciebie wizytę przedadopcyjną.

Krok 5: kontakt z wolontariuszem

W przypadku pozytywnej weryfikacji, zostaniesz poproszony za pośrednictwem SMS o przesłanie swojego adresu, żebyśmy mogli przypisać właściwego dla Ciebie wolontariusza. Nikt bez zapowiedzi nie będzie Cię nachodził 😉 Umówisz się z wolontariuszem w dogodnym dla wszystkich terminie.

Krok 6: wizyta przedadopcyjna

 Na wizycie przedadopcyjnej zostaniesz poproszony o udzielenie informacji na temat siebie, rodziny, stylu życia czy doświadczenia w opiece nad psami. Nie bój się, ponad wszystko cenimy szczerość. Nie musisz myć okien i piec domowego ciasta. Sprawdzamy warunki, w których będzie mieszkał piesek i gdzie będzie jego miejsce. Na koniec zostaniesz poproszony o podpis pod ankietą, w której znajdą się Twoje odpowiedzi na pytania.

W razie wątpliwości zaprosimy Cię jeszcze o przyjazd do naszej siedziby na miłą rozmowę z Zarządem.

Krok 7: finalizacja procedury i odbiór psiaka

Po pozytywnym przejściu wszystkich procedur zaprosimy Cię po odbiór pieska. Weź ze sobą kocyk w przypadku szczeniaka i dowód osobisty. Możesz również wesprzeć naszych podopiecznych. Przed Tobą piękna przygoda i od tej chwili masz wpływ na kształtowanie charakteru Twojego podopiecznego. To bardzo ważny etap w życiu psa.

Nie udało się? Nic nie szkodzi!

Jeżeli nie uda Ci się zaadoptować pieska, na którego się zgłaszałeś, dostaniesz SMS zwrotny na koniec procesu adopcyjnego z informacją, że pieski znalazły już domy. Często wynika to z dużej ilości chętnych, a czasem z niespełnienia kryteriów adopcyjnych. Za każdym razem staramy dobrać pieska do jego wymagań, ale też stylu życia potencjalnej rodziny adopcyjnej. Może nie jesteś jeszcze gotowy na takie wyzwanie, a może powinieneś zmienić zdanie na pewne ważne tematy. Przemyśl adopcję ponownie, może jedna mała zmiana spowoduje, że niedługo powitasz nowego członka rodziny. Pamiętaj, domów szukają żywe istoty, które również mają uczucia.

A teraz jeszcze kilka zasad:

  • Nie rezerwujemy zwierząt – w przypadku szczeniąt zgłoszenia przyjmujemy na mioty. Wysyłając SMS musisz być gotowy na adopcję dowolnego pieska z danego miotu. W miarę możliwości staramy się uwzględnić życzenia co do płci.

  • Po pieska trzeba przyjechać osobiście samochodem – podpisujemy przecież umowę, nie może Cię zabraknąć. Przewożenie malucha za pomocą publicznego transportu nie jest dla niego bezpieczne, ponieważ nie ma jeszcze nabytej odporności na choroby zakaźne.

  • Procedura adopcyjna trwa zazwyczaj kilka dni, do tygodnia. Musisz być gotowy na to, że za kilka dni w domu będzie nowy członek rodziny.

  • Dla bezpieczeństwa naszych podopiecznych malucha zobaczysz dopiero przy podpisywaniu umowy adopcyjnej. Szczenięta są u nas zawsze odrobaczone, zabezpieczone na pasożyty zewnętrzne i przynajmniej raz zaszczepione. To małe kulki szczęścia, pełne endorfin. Dorosłe pieski mają zrobiony komplet szczepień.

Pamiętaj! Wysłanie SMS jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Wysłanie SMS w sprawie adopcji stanowi wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie adopcji zwierzęcia zgodnie regulaminem adopcji przez Stowarzyszenie GRUPA RATUJ z siedzibą przy ul. Krzemienieckiej 22/1 we Wrocławiu w celu finalizacji tej umowy.

GRUPA RATUJ

Szukasz
KOTA?

Kliknij tutaj

Szukasz
PSA?

Kliknij tutaj