O Nas

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ powstało w 2018 roku z inicjatywy osób, które kochają zwierzęta i dla ich dobra zrobią wiele. Marzy nam się Świat, w którym każde Zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane.

Naszym głównym celem jest DZIAŁANIE. Mimo, że Stowarzyszenie powstało zaledwie trzy lata temu to przeprowadziliśmy tysiące adopcji. Tysiące psów i kotów znalazło swoje miejsce na ziemi, dzięki bezinteresownej pracy setek osób. 

Nie boimy się INTERWENIOWAĆ, tam gdzie zagrożone jest życie i dobro zwierząt, łamane ich prawa, dochodzi do przemocy. Nie spoczniemy dopóki każda z tych osób nie poniesie odpowiedzialności za własne działania. Uczestniczymy w procesach karnych w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami.

Organizujemy ADOPCJE Zwierząt, walczymy z bezdomnością. Współpracujemy z organizacjami na terenie całej Polski. 

EDUKUJEMY każde pokolenie. Przeprowadzamy szkolenia i wykłady w miejscach pracy oraz szkołach czy przedszkolach. Współpracujemy również z zagranicznymi studentami. Stawiamy na prewencję i ograniczenie rozrodu.

Chcielibyśmy, aby nastały czasy, w których posiadanie Zwierzęcia będzie nagrodą za bycie dobrym człowiekiem.

Zarząd:

Patrycja Starosta – Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Marta Gągorowska – Skarbnik Stowarzyszenia

Witold Bartłomiejczyk – Sekretarz Stowarzyszenia

Podstawa prawna

Stowarzyszenie GRUPA RATUJ z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krzemieniecka 22/1, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS 0000973421, NIP 8943133581, REGON 381478670

klik: USTAWA z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

klik: USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

klik: USTAWA z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach

_

GRUPA RATUJ

Szukasz
KOTA?

Kliknij tutaj

Szukasz
PSA?

Kliknij tutaj