Domy Tymczasowe

ZOSTAJĄC DOMEM TYMCZASOWYM GRUPY RATUJ

Bierzesz czynny udział w Ratowaniu Zwierząt. Domy tymczasowe są bardzo skuteczną formą walki z bezdomnością.

Dom tymczasowy to jedna z najlepszych form pomocy zwierzętom. To dzięki temu, że zwierze przebywa w warunkach domowych oczekując na adopcje, ma znacznie większe szanse na znalezienie domu stałego. Dzięki temu lepiej poznajemy psa/kota, uczymy go prawidłowych zachowań i mamy pewność jakiego domu stałego będzie potrzebował.

Masz pytania? tu znajdziesz istotne informacje

Czym jest dom tymczasowy ?

Dom tymczasowy to miejsce w którym uratowany zwierzak przebywa do czasu znalezienia swojego stalego opiekuna.

Jak długo trwa tymczas ?

Długość pobytu zwierzęcia w domu tymczasowym uzależniona jest od wielu czynników. Czasami taka opieka trwa kilka dni, a czasami kilka lub kilkanaście tygodni. Jednak to dom tymczasowy ma prawo do wskazania na jak długi czas może przygarnąć tymczasowicza.

Na czym polega dom tymczasowy ?

Jest to po prostu codzienna opieka nad zwierzakiem. Przyjmujesz pod swój dach zwierzę i zapewniasz mu opiekę odpowiednią do jego stanu zdrowia i zapotrzebowań gatunkowych. Nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu. Zapewniamy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną. Ze swojej strony poświęcasz tylko odrobinę swojego czasu.

Jak mogę zostać domem tymczasowym?

Jeżeli chcesz dać tymczasową opiekę zwierzakowi zgłoś się do nas i wypełnij formularz.

Domy tymczasowe dla kotów

Koci podopieczni przebywają u nas wyłącznie w Domach Tymczasowych. Nie przetrzymujemy kotów w klatkach, o ile nie ma ku temu wskazań medycznych. Ponieważ działamy na terenie Wrocławia, to tu poszukujemy osób do pomocy. Szukamy szczególnie osób mobilnych, mających możliwość, by w razie potrzeby zawieźć kota do współpracującego z nami weterynarza. 

Domom Tymczasowym zapewniamy wyposażenie w ramach potrzeb (drapak, kuwetę, zabawki), wyżywienie, żwirek oraz opłacamy ustalone z nami koszty weterynaryjne. Służymy pełnym wsparciem merytorycznym. To my zajmujemy się poszukiwaniem zwierzęciu domu i weryfikacją zgłoszeń.

Zadaniem Domu Tymczasowego jest opieka nad kotem do momentu adopcji. Taka opieka obejmuje wyjazdy do gabinetów weterynaryjnych, karmienie zwierzęcia, spędzanie z nim czasu, utrzymywanie z nami kontaktu i bieżące informowanie o stanie i samopoczuciu kota. Dom Tymczasowy zobowiązany jest, by w ramach potrzeb wpuścić do mieszkania współpracującego z nami fotografa w celu wykonania sesji zdjęciowej kota.

Dom Tymczasowy ma pierwszeństwo w przypadku chęci adopcji zwierzęcia pod warunkiem, iż zgłosi taką informację przed rozpoczęciem poszukiwania kotu domu. Warunki adopcji jakie należy spełnić, pozostają analogiczne jak w przypadku zgłoszeń po publikacji ogłoszenia.

Przez cały rok prowadzimy nabór na Domy Tymczasowe dla kotów. Jeżeli interesuje Cię taka forma wolontariatu, odezwij się do nas na maila lub skrzynkę na Facebooku  a ustalimy szczegóły współpracy. 

Moim zdaniem najpiękniejsze w domu tymczasowym jest to, że dajemy druga szanse i mamy tą świadomość że to właśnie my zapoczątkowaliśmy nowe życie psiaka.
Gonia
Jest to fajna opcja dla ludzi, którzy kochają zwierzęta i chcieli by mieć, ale z pewnych względów nie mogą jeszcze mieć na stałe. Dodatkowo wspaniale jest obserwować jak się zmieniają każdego dnia, jak zwierzęta tak skrzywdzone potrafią na nowo zaufać człowiekowi, jak potrafią pokochać nowego właściciela.
Agata
GRUPA RATUJ

Szukasz
KOTA?

Kliknij tutaj

Szukasz
PSA?

Kliknij tutaj