Wolontariat

Zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do aktywnego pomagania. Wolontariat to dobrowolna, nieodpłatna, świadoma praca na rzecz innych.

Działalność Grupy Ratuj opiera się głównie na pracy Wolontariuszy. W chwili obecnej nie mamy osób zatrudnionych w Stowarzyszeniu. Członkowie wykonują swoje obowiązki po pracy zawodowej, często w weekendy, wyłącznie w ramach wolontariatu.

Praktycznie każdy chętny może zostać Wolontariuszem Grupy RATUJ. Nie mamy ograniczeń wiekowych i narodowościowych. Osoby niepełnoletnie, po uzyskaniu zgody opiekuna prawnego, mogą działać razem z nami. Chcemy już od najmłodszych lat uczyć w jaki sposób można pomagać zwierzętom. Nie wymagamy doświadczenia. Od Wolontariusza oczekujemy czasu i chęci do działania. Pamiętaj, że gdzieś tam jest bezbronne zwierzątko, które czeka na Twoją pomoc.

Wolontariat w Grupie Ratuj działa wielokierunkowo. Staramy się łączyć indywidualne umiejętności naszych Wolontariuszy z pracą na rzecz zwierząt. Każdy może wnieść coś od siebie. Nie mamy określonych godzin pracy, ani nie narzucamy ilości czasu jaki musisz poświęcić na wolontariat. Jedyne czego oczekujemy to zaangażowanie i dobre chęci. Nasz fenomen polega na tym, że działamy w grupie, a każdy może realizować się indywidualnie.

Wolontariat w Grupie Ratuj działa wielokierunkowo. Staramy się łączyć indywidualne umiejętności naszych Wolontariuszy z pracą na rzecz zwierząt. Każdy może wnieść coś od siebie. Nie mamy określonych godzin pracy, ani nie narzucamy ilości czasu jaki musisz poświęcić na wolontariat. Jedyne czego oczekujemy to zaangażowanie i dobre chęci. Nasz fenomen polega na tym, że działamy w grupie, a każdy może realizować się indywidualnie.

Działając w Grupie Ratuj nabywasz nowe umiejętności, które z powodzeniem możesz wykorzystać w pracy zawodowej. Wolontariat to poszerzanie wiedzy nie tylko w zakresie bezpośredniej opieki nad zwierzętami. Naszym wolontariuszom zapewniamy szkolenia z propedeutyki prawa, budowania wizerunku, medycyny weterynaryjnej, pierwszej pomocy, bhp i wiele innych

Stowarzyszenie Ratuj to także doskonałe miejsce do poznawania nowych ludzi. Gwarantujemy satysfakcjonujące wypełnienie wolnego czasu oraz bezcenne poczucie, że wnosi się do świata coś dobrego. Pamiętaj, że dla zwierzaków jesteś kimś ważnym, często wybawcą, a swoimi działaniami możesz zainspirować innych.

Dla naszych Wolontariuszy organizujemy spotkania integracyjne. Poruszamy na nich najbardziej nurtujące nas sprawy oraz pozwalamy sobie na odrobinę zabawy. Spotkania mają nie tylko cel edukacyjny. Są też doskonałą okazją do lepszego poznawania się wzajemnie i efektywniejszej współpracy.

Zapraszamy do współpracy.

Marzy nam się Świat, w którym każde Zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane. Nie chcemy patrzeć na okrucieństwo wobec Zwierząt, nie chcemy tłumaczyć uwięzi tradycją, nie chcemy pozwalać na porzucanie, nie chcemy darować przemocy, nie chcemy poklaskiwać głupocie.

Chcemy Świata dobrego, a nawet idealnego. Chcemy dla Zwierząt najlepszego, ciepła domowego, serca dobrego, brzuszka pełnego i szacunku należnego.

Działamy wolontaryjnie. Interweniujemy tam gdzie zagrożone jest życie i dobro zwierząt, łamane ich prawa, dochodzi do przemocy. Organizujemy adopcje Zwierząt, walczymy z bezdomnością. Edukujemy każde pokolenie. Chronimy każde stworzenie. Stawiamy na prewencję i ograniczenie rozrodu. Chcielibyśmy aby nastały czasy, w których posiadanie Zwierzęcia będzie nagrodą za bycie dobrym człowiekiem.

Tymczasuj zwierzęta

Nie możesz przygarnąć zwierzaka na stałe?
Nic straconego – daj mu schronienie na jakiś czas!

Bądź super wolontariuszem

Poświęć odrobinę swojego wolnego czasu, a dzięki temu uratujesz wiele istnień!

Organizuj zbiórki

Organizuj zbiórki w swojej lokalnej społeczności. Zachęcaj innych do tego. Zbieraj niepotrzebne koce, ręczniki, itp. Nam się bardzo przydadzą!

Wspieraj w social mediach

Udostępniaj posty i dawaj like. A może chciałabyś redagować nasz fanpage?

Twórz rękodzieło

Realizuje swój artyzm i twórz oryginalne prace, które przekażesz na bazarek na rzecz naszych podopiecznych

Ratuj na Pchlim Targu

Posiadasz zbędne rzeczy w domu i chciałbyś dać im drugie życie? Zlicytuj je na Ratujowym Pchlim Targu.

Spełniamy marzenia o lepszym świecie dla zwierząt.

Co roku ratujemy ponad pół tysiąca zwierząt, głównie psów i kotów. Im więcej osób dołączy do naszego grona, tym więcej zwierząt zostanie uratowanych.

Przyszłość zwierząt może zależeć od Ciebie.

Wesprzyj nas finansowo

Dzięki wsparciu finansowemu możemy prowadzić nasze działania, leczyć zwierzęta, zapewniać im karmę i odpowiednie warunki bytowe, przeprowadzać kastrację oraz interwencje

Dołącz do nas

Ty też możesz Ratować Zwierzęta. Zostań bohaterem zwierząt. zostań naszym wolontariuszem!

Świętuj swoje urodziny razem z nami

Wszystkich użytkowników Facebooka zachęcamy aby z okazji swoich urodzin zorganizowali zbiórkę na Facebook na rzecz zwierzaków z Grupy Ratuj

Pomagaj robiąc zakupy online

Zainstaluj wtyczkę Fani Mani, a przy okazji Twoich zakupów-część z ich wartości zostanie przekazana dla naszych Podopiecznych!

Zorganizuj zbiórkę darów

Napisz do nas i dowiedz się, czego obecnie najbardziej potrzebujemy. Jeśli zajdzie potrzeba-wesprzemy również graficznie, aby wypromować Twoją akcję!

Postaw puszkę-zbieruszkę

Grosz do grosza a będzie kokosza! Jeśli chciałbyś postawić taką puszeczkę również u siebie-napisz do nas. Umówimy się na jej przekazanie oraz ustalimy szczegóły odbioru

Zamiast kwiatów na weselu - zbiórka darów

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej par młodych decyduje się na tego typu formę ”prezentów ślubnych”. Może i Wy zorganizujecie zbiórkę darów na swoim weselu?

Lajkuj i udostępniaj nasze posty

W tramwaju, w przerwie w pracy, w domowym zaciszu – wszędzie bez największego wysiłku możesz wspomóc nas poprzez lajkowanie i udostępnianie postów w mediach społecznościowych.

Nasz team

Wśród nas są osoby, pochodzące z różnych krajów, mające różne poglądy. Są kobiety i mężczyźni choć cały czas brakuje parytetu.

Każdy z nas ma inny zawód, inaczej spędza wolny czas. Łączy nas jedno. MIŁOŚĆ do ZWIERZĄT.

Grupa Ratuj

Wrocław, ul. Krzemieniecka 22/1

NIP 8943133581 

REGON 81478670 

Stowarzyszenie Grupa Ratuj wpisane jest do Rejestru Stowarzyszeń Zwykłych pod numerem 76,
Rejestr prowadzony jest przez Prezydenta Wrocławia

Stowarzyszenie Grupa RATUJ
Raiffeisen Bank Polska S.A
7417 5000 1200 0000 0040 8435 31

 

5 + 3 =